Club Sporty Universidata Gryova – FC Urges Fidesty 3-0 (1-0). Liga – Meciul Ziua 1

Club Sporty Universidata Gryova – FC Urges Fidesty 3-0 (1-0).  Liga – Meciul Ziua 1

Echipele s-au întâlnit de cinci ori în istoria luptei live. Echipa Universității CS. Kriova a câștigat de trei ori, a remizat o singură dată și a pierdut o singură dată.

Cine ar fi crezut că jucătorii vor juca atât de agresiv încă de la primul fluier al arbitrului. Arbitrul a avut mult de lucru, iar jucătorii s-au concentrat să vâneze picioarele adversarilor, astfel încât suporterii să nu poată vedea goluri în acel moment. Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii CS Union. Gustavo Vagen a marcat primul gol în minutul 22 al meciului. Andre Evan a asistat la poartă.

Ionat Cerban a intrat în spatele lui Martin Reino în minutul 44. În minutul 45, jucătorii lui Arkes Piedestia: Diego Viena și Christian Dumitru au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Diane Boulder și Diane Boulder. Prima repriză s-a încheiat cu o conducere modestă a echipei CS Univ. Kriova.

Între minutele 51 și 70, arbitrul Arkes Bidesti a încercat să liniștească jocul arătând trei cartonașe galbene jucătorilor și un galben echipei adverse. Cu 19 minute înainte de finalul reprizei secunde, Yasmin Ladovlevici a luat al doilea galben, rezultând un roșu, slăbirea echipei Arcades Fidesty. Jucătorul a primit cartonașul anterior în minutul 70.

Antrenorul Arges Pidesti, a decis sa joace mai agresiv. În minutul 73 a înlocuit-o pe fundașul Nicole Musatta și l-a lăsat pe George Kane pe teren. După cum vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni în curând. Cu toate acestea, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării tacticii echipa sa a luptat în continuare eficient. In acelasi minut, Kehinde Fatai a fost inlocuit de Side Side pentru a-l inspira pe Arches Pidesti. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Antoine Conte cu Bokton Vatajel și Alexandre Matteo în locul lui Ande Roguljik.

READ  Polonezii conduc cele mai vechi mașini din UE. Cifrele sunt nemiloase

Pentru a compensa această înfrângere, echipa lui Arja Pidești a mers pe atac. Echipa Universității CS a profitat de această situație. Kriova, a marcat un alt gol. În minutul 83 Ande Roguljic a intrat pe lista lunetiştilor. Golul a fost marcat de o pasă a lui Nixon Banquin.

Stephen Byram a provocat o explozie de bucurie printre fanii Universității CS. Kriova a marcat un alt gol în minutul 84 al meciului. În prelungiri, arbitrul ia arătat un cartonaș galben lui Stephen Byram de la Universitatea CS. Kriova.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Confruntarea s-a încheiat cu 3-0.

Echipa Univ CS. Kriova a plasat autobuzul în fața țintei sale, practic neatacând, și putea să numere pe degetele unei mâini acțiunile jucătorilor săi asupra țintei inamice.

Arbitrul le-a acordat trei cartonaşe galbene şi un cartonaş roşu jucătorilor lui Arkes Pideşti şi jucătorilor CS Univ. Kriova a arătat doi galbeni.

Cei doi jucători au schimbat cinci jucători.