Controversa mare în jocul Grnik – Legia. Fostul judecător: traduceri ridicole ale lui Bicknon

Controversa mare în jocul Grnik – Legia.  Fostul judecător: traduceri ridicole ale lui Bicknon

Duminica în ligă a fost marcată în mare parte de un hit, orice meci Gurnick Zabrze Cu Legia Varșovia. Gazdele au condus cu 2-0 până la finalul primei reprize, iar el a marcat primul său gol în ligă. Lukas Podolski. Oaspeții nu au aruncat cu brațele și au legat timp de 90 de secunde în repriza secundă. Sfârșitul jocului a fost o nebunie. Mai întâi, în minutul 90, Krzysztof Kubica a marcat un gol pentru Legia, dar acest gol a fost anulat. Unde. Se pare că va fi ultima coardă din acest meci, dar același jucător în minutul 96 l-a învins din nou pe Cesare Mizzta și a șaptea înfrângere consecutivă a devenit realitate pentru Legia Warszawa.

Priveste filmarea
Ojrzyński: Puteți vedea că unii dintre jucători nu sunt prea bătrâni pentru a fi așa

Controversa în jocul dintre Gurnick și Legia. Oaspeții au primit penalty?

Așadar, întâlnirea a fost plină de emoții, goluri și răsturnări de situație, dar din păcate au existat și controverse în rândul judecătorilor. fost judecător elita societății Marcin Borsky l-a criticat pe Celester, care conducea întâlnirea. Munca judecătorilor din VAR devine și ea din ce în ce mai dificilă.

Legia Warszawa a egalat recordul din 1936. Sezonul s-a încheiat atunci în declin

Din păcate pentru Sylvester, ritmul este prea rapid. Greșeli ratate pe Mladenovic și Lkuinhasa. 2 mari greseli. Unde este VAR-ul? – a scris Borsky în timpul meciului.

În opinia sa, judecătorii VAR – Tomasz Mujac și Konrad Sabella – nu s-au lăudat. Au avut unele roboțiPentru că și-au atins niște obiective. Doi dintre ei au fost anulați – Mahir Emreli și Krzysztof Kubica. Potrivit lui Borsky, VAR-ul nu și-a făcut bine treaba, pentru că analizele au durat mult, dar mai ales, după cum am menționat anterior, arbitrii au scăpat cu alte situații. De exemplu, cel în care a lovit cu mâna adversarul lui Mladenovic, iar apoi a marcat un al doilea gol pentru Zabrze.

READ  Jan Krzysztof Duda a egalat din nou la București

Filip Mladenovic a fost faultat de poarta lui Gornik?Filip Mladenovic a fost faultat înainte de golul lui Gornik? Canal + Sport

– Munca VAR de astăzi este o completă neînțelegere. Un fault evident în suprafața de pedeapsă și un fault înainte ca un gol să fie trecut cu vederea, urmate de „vârste” de verificare pentru un ofsaid destul de clar. Ce este prostia asta? Covid are rotavirus? Thunder Borsky.

Fostul judecător a mai crezut că Legia Varșovia se datorează Penalizare. La minutul 42, ora Rezultatul 2:0 pentru Gurnick, în interiorul celor „șaisprezece” Wiśniewski l-a lovit pe Lokenhas în genunchi, iar brazilianul a căzut. Experții sunt împărțiți în acest caz. – Așa este arbitrul asistent video. Judecă această dinamică Joc S-ar putea să-l rateze, dar înghesuirea genunchilor trebuie să fie o contravenție. Nu poți ascunde acel „contact ușor” sau „adăugat de la sine”. Subtitrări ridicole – convinge-l pe Borsky.

Gornick Zabrze - Legia Varșovia (3:2)Media: Legia Warszawa a ajuns la un acord cu noul antrenor! A mai rămas o singură condiție

La rândul său, Adam Lexmanski de la Canal + Sport notează că Luquinhas a adăugat mult din el și a încercat cu orice preț să-l convingă pe judecător că a greșit, în ciuda faptului că contactul, dacă a existat, a fost minim.

Legia Varșovia Este aproape în partea de jos a mesei. El este pe locul 17 penultimul și are același număr de puncte ca ultimul Górnik Łęczna. Campioana Poloniei pierde 23 de puncte în fața liderului lui Lech!