Dinamo Bucuresti – FC U Craiova 1948 SA 0-0. Liga Română – Etapa a 17-a din prima ligă

Dinamo Bucuresti – FC U Craiova 1948 SA 0-0.  Liga Română – Etapa a 17-a din prima ligă

Echipele au ocupat poziții adiacente în tabel, așa că va fi un meci distractiv și uniform. FC U Craiova 1948 SA a terminat pe locul 14, în timp ce echipa lui Dinam a fost pe locul 15.

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat cu victoria lui FC U Craiova 1948 SA.

Încă din primele minute, FC U Craiova 1948 SA a atacat cu înverșunare poarta adversă. Linia defensivă a lui Dynam a fost bine poziționată și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să primească gol. Iar între 30 și 43 de minute, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor vizitatori două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

În repriza secundă, unsprezecele lui Dynam au venit într-o formație schimbătoare, urmați de Mirek Ivanovsky și Marko Nunic. Fanii FC U Craiova 1948 SA asteptau cu nerabdare prezentarea lui Alexandru Raicea. Mijlocașul a făcut 12 înlocuiri în acest sezon și a marcat un gol. Sekou Sidibe a fost forțat să părăsească terenul.

FC U Craiova 1948 SA a început repriza secundă cu un lot în schimbare, urmat de Konstantin Albo după Terella Ondaan. În minutul 51 s-a produs o schimbare la echipa Dinama. Cătălin Itu s-a alăturat lui Nikolaos Kainourgios. Andrea Compaño a primit un cartonaș de la oaspeți în 54 de minute.

Cătălin Măgureanu l-a înlocuit pe Cătălin Măgureanu în minutul 61. Iar între minutele 75 și 78, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând două cartonașe galbene jucătorilor vizitatori și unul echipei adverse. Minutul 76 FC U Craiova 1948 SA: Juan Bauza și Benjamin van Dormen au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Claudio Pollan și William Payten.

READ  Succes istoric pentru lactate! România dezamăgită

După un timp, antrenorul dinamei a decis să apere rezultatul. În minutul 83 a pariat pe apărare. Iar mijlocașul lui Andre Bani a fost Marco Iman, fundașul arhetipal pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, decizia sa a permis echipei gazdă să păstreze egalitatea. Iar între minutele 85 și 90, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând două cartonașe galbene jucătorilor echipei gazdă și unul echipei adverse.

Jucătorii dinamului au văzut patru cartonașe galbene în meci, iar adversarii lor au văzut șase.

Cei doi jucători au schimbat patru jucători în repriza secundă.

Pe 3 decembrie, cei unsprezece dinamovisti se vor lupta pentru mai multe puncte la Giorgio. Adversara ei va fi FC Academica Clinceni. Pe 5 decembrie, FC Voluntari va juca în regiunea sa natală cu FC U Craiova 1948 SA Eleven.