Ea are puterea. Rybakina a dezamăgit-o pe favorita gazdelor

Ea are puterea.  Rybakina a dezamăgit-o pe favorita gazdelor

Campioana apărătoare a avut până acum câteva probleme doar în prima etapă a evenimentului, pierzând un set în fața lui Shelby Rogers. Totuși, în următoarele două meciuri, nu i-a dat nicio șansă americancei, câștigând în cele din urmă cu 4: 6, 6: 1, 6: 2. Apoi a învins-o pe franțuzoaica Alize Cornet cu 6-2, 7-6 (7-2). ), iar sâmbătă a obținut o performanță mai bună împotriva lui Boulter.

Scena unilaterală

Britanicul în vârstă de 26 de ani nu a găsit o cale ca reprezentantul Kazahstanului să servească cu mare încredere pe tot parcursul meciului. Este suficient să spunem că Rybakina nu a permis adversarului ei să marcheze un singur punct de break în acest meci.

Wimbledon

Și-a consolat rivala care plângea. Arată-i eroului apărător o clasă grozavă

07.07.2023, ora 04:16

Și-a spart adversara de două ori în primul set, care nu a durat nici măcar o jumătate de oră. În al doilea set, Poulter a pierdut primul ei ordin. Situația s-a repetat în al cincilea meci, care a decis practic soarta rivalității, care s-a încheiat după doar 56 de minute.

Rămân primele patru jucătoare la turneul feminin. Liderul clasamentului mondial Iga Śvesek a învins-o vineri pe croata Petra Martic cu 6:2, 7:5 în turul al treilea. În meciul câștigător al titlului se mai află și viceliderul WTA Aryna Sabalenka din Belarus, americanca Jessica Pegula (nr. 4), precum și tunisianul Anas Jabeur, care a ajuns anul trecut în finala de la Wimbledon (nr. 6).

El o va înfrunta în 1/8 de finală pe elvețiana Belinda Bencic, iar meciul lor este programat să aibă loc duminică. Acesta va fi al doilea meci pe terenul central. Anterior, vor concura pentru aceasta Andrei Rublev și Alexander Bublik, care vor începe întâlnirea la ora 14.30. Poți găsi scorul și raportul live pe eurosport.pl.

READ  Magdalena Froch mergând ca o furtună în Praga. Duminică va lupta pentru titlu