FC Rapid 1923-FC Voluntari 0-1 (0-1). Liga României – a 10-a zi de meci din Liga I

FC Rapid 1923-FC Voluntari 0-1 (0-1).  Liga României – a 10-a zi de meci din Liga I

S-a întâmplat puțin pe teren de când a început jocul. Pedepsirea unui jucător cu o carte se poate spune că este unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale unui meci. Adrian Ballon a primit cartonaș galben în minutul opt de la FC Rapid 1923.

Cu un gol în minutul 24 al meciului, a durat ceva timp până când Vadim Rao a declanșat o explozie de bucurie în rândul suporterilor FC Voluntari. Arbitru FC Rapid 1923 cartonaș galben: Nicole Cornat în minutul 32 și Anesthes Nastos în primul minut al prelungirii.

Prima repriză s-a încheiat cu o prezență moderată a FC Voluntari.

FC Rapid a început repriza a doua cu o conversie din 1923, urmată de Antonio Sefer după Cătălin Hlistei. Arbitrul i-a arătat cartonașelor galbene lui FC Voluntari: Adam Nemk în 49 și Gabriel Tamaș în minutul 50.

Echipa FC Rapid 1923 s-a schimbat în minutul 54. Albert Diwatar s-a dus în spatele lui Nicole Carnata. În minutul 56, arbitrul Christian Costin, jucătorul FC Voluntari, a arătat cartonaș galben. Antrenorul echipei FC Rapid 1923 a decis să joace foarte serios. În minutul 68 l-a înlocuit pe mijlocașul Rare Ily și l-a adus pe Younes Pno, care a marcat deja un gol în acest sezon. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va reveni în curând. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța.

În minutul 76, Bogton Barbu a fost adăugat în locul Anesteziei Nostos. Cu 12 minute înainte de finalul meciului, arbitrul FC Rapid i-a dat lui Yunus Bnu un cartonaș galben din 1923. În același minut, FC s-a oferit voluntar. Victor Angelov a intrat în Adam Nemek.

READ  BOGOTA - Bitter și Kalashnikova în semifinalele turneului Tennis Magazine WTA 250

După un timp, antrenorul FC Voluntari a decis să apere decizia. În minutul 79 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Ian Giorgio este Ulrich Melek. Antrenorul sa dovedit a fi un bun strateg și decizia sa a permis evidențierea lui FC Voluntari. În minutul 85, Christian Costin a marcat al doilea galben și, în consecință, roșu, slăbind echipa FC Voluntari. Jucătorul a primit cartea anterioară în minutul 56. Arbitrul FC Rapid a arătat cartonașele galbene către 1923 jucători: Claudio Bellu-Yardache în minutul 87 și Junior Morris în al doilea minut de prelungire.

Niciun gol nu a fost marcat în a doua repriză.

Jucătorii FC Voluntari au văzut trei cartonașe galbene și un cartonaș roșu în meci, iar adversarii lor au văzut șase cartonașe galbene.

Ambele echipe au făcut patru înlocuitori în a doua repriză.

Pe 2 octombrie, FC Rapid 1923 va juca un alt turneu de peste mări. Concurentul său este Chefsy OSK Sfântu Gheorghe. Pe 3 octombrie, SSC Farul Constance 1920 va juca FC Voluntary în zona sa.