Fotbal Club Rapid Bucuresti – FC U Craiova 1948 2-3 (1-1). Liga – Etapa a opta

Fotbal Club Rapid Bucuresti – FC U Craiova 1948 2-3 (1-1).  Liga – Etapa a opta

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de șase ori. FCU Craiova a câștigat de cinci ori, a remizat o singură dată fără a pierde niciun meci.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. În minutul opt, FCU Craiova Bradley Diallo a marcat golul său.

Singurul cartonaș galben din prima repriză i-a fost acordat lui Jeremy Huigbert de la FCU Craiova. Acesta a fost al 14-lea minut al întâlnirii. În minutul 34, Sekou Sidibe a fost înlocuit de Francois Marquet. În același minut, a avut loc o înlocuire pentru FC U Craiova. Vlad Achim a urcat în spatele lui Radu Negro.

FC U Craiova s-a scuturat de letargia de moment. Am intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai repede posibil. Eforturile lor au dat roade. În minutul 44, Andrea Compaño a egalat rezultatul meciului.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe vor merge la time-out cu scorul de 1-1.

La scurt timp după ce arbitrul a fluierat în repriza a doua a meciului, arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Horațiu Moldovan de la Rapidu București.

FC U Craiova a găsit loc în poarta adversă la scurt timp după ce a primit un gol. În minutul 47, Andrea Compaño l-a învins din nou pe portar cu o lovitură de pedeapsă, realizând scorul 1-2.

În minutul 48, Alexandro Dandia a fost înlocuit de Brumaria Moyes, iar Alexandro Ioneta a intrat în locul lui Albert Stahl pentru a întări echipa Rapido Bucureşti. Antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască și lotul, înlocuindu-l pe Benjamin Van Dormina Samuel Asamoah în minutul 75. Între minutele 54 și 71, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând două cartonașe galbene lui FC U Craiova și unul. la echipa adversă. Antrenorul Rapid București a decis să joace mai agresiv. În minutul 76, l-a înlocuit pe mijlocașul Stephane Bannou și l-a pus pe atacantul Younes Marzouk pe teren. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. În ciuda faptului că s-a marcat un gol, nu a fost posibil să se schimbe scorul meciului, deoarece adversarii au marcat și ei.

READ  Cineva aruncă o vrajă malefică. „Acest stadion și-a pierdut brusc puterea magică.”

În minutul 81, arbitrul Robert Popa de la FCU Craiova a acordat cartonaș galben, iar Cristian Sabonaro al echipei adverse în minutul 87. În prelungirile meciului, Cristian Sabonaro a primit al doilea galben, și deci roșu, care a slăbit Rapidu București. Acest jucător a primit cartonașul anterior în minutul 87. În minutul 90, Christian Albo a marcat rezultatul cu o lovitură de pedeapsă.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor FCU Craiova în minutul 90 când William Payten a marcat al treilea gol al său. În același minut, Lorenzo Parramatti a părăsit terenul pentru cartonaș roșu, slăbind FCU Craiova.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-3.

Arbitrul le-a acordat jucătorilor Rapid București trei cartonașe galbene și unul roșu, în timp ce jucătorii FCU Craiova au arătat patru cartonașe galbene și unul roșu.

Ambii au beneficiat de toate schimbările.