LKE. Compromis pentru Tottenham. Engleză nu există puncte cu Mora

LKE.  Compromis pentru Tottenham.  Engleză nu există puncte cu Mora

Jucătorii lui Tottenham au început meciul cu Moura foarte prost și în minutul 11 ​​au pierdut primul gol. Tommy Horvat i-a condus pe sloveni la un avans neașteptat. Situația gazdelor s-a îmbunătățit după alte douăzeci de minute, când Ryan Sessingon a fost concediat de pe teren. Tânărul jucător de la Tottenham a primit două cartonașe galbene în doar 17 minute.

Antonio Conte a fost dezamăgit de performanța echipei și a făcut patru înlocuiri după zece minute în repriza secundă. Planul lui părea să funcționeze, Harry Kane a egalat în minutul 72 al meciului. Dar Tottenham nu a reușit să înscrie un alt gol.

În al patrulea minut al prelungirilor, Amadej Marosa a marcat 2-1 pentru a asigura victoria lui Mora în fața lui Tottenham. Este de remarcat faptul că acestea sunt primele puncte ale slovenilor în ediția din acest an a Asociației Conferințelor Europene. Eșecul a complicat situația pentru Liste.

Spurs au fost într-o poziție bună, dar după ce au primit un gol și egalarea lui Vitesse împotriva lui Rennes, nu pot fi încrezători să urce. Englezii și olandezii au șapte puncte și nu au nicio șansă să-l prindă pe Brien, care a câștigat în Grupa G.

Mora – Tottenham 2:1

READ  Ei construiesc un stadion frumos pentru 170 de milioane PLN. Senzația absolută a Ligii I este lupta pentru fotbalul Ekstraklasa

Obiective: Horvat (11), Marosa (90 + 4) – Kane (72)