Malawi l-a surprins pe cel mai probabil candidat, iar Mbappe a concluzionat. Fotbalul „cel mai bun din lume”

Malawi l-a surprins pe cel mai probabil candidat, iar Mbappe a concluzionat.  Fotbalul „cel mai bun din lume”

Malawi a jucat în faza grupelor cu SenegalZimbabwe și Guineea. În final, țara est-africană a ieșit din grupă pe locul trei cu patru puncte și în același timp era mai sus în clasamentul pe echipe decât pe locul trei. Înainte de meciul cu Maroc, antrenorul Mario Marinica i-a criticat pe organizatorii turneului pentru că au tratat echipele inegal în ceea ce privește cazarea. „Nu vei vedea aici Sadio ManeCine își spală lenjeria și o atârnă pe un copac și trebuie să o facem. De ce ni se întâmplă astfel de lucruri? Antrenorul din Malawi a întrebat de ce acest lucru se aplică doar echipelor mici?

Priveste filmarea
Mișcare grozavă pentru un fotbalist polonez. „Pentru o vreme a sărit peste liga”

Goluri frumoase de meci și Maroc cu urcarea în sferturile de finală. Hakimi a mai înscris un concediu

Malawi este în playoff anul acesta Cupa Africii Națiunilor A intrat în istorie pentru că a fost prima dată pentru o țară din Est Africa Am reușit să trec de faza grupelor. Și Malawi a început mai bine meciul împotriva Marocului, luând conducerea în minutul șapte după un șut frumos al lui Gabdinho Mango din aripa stângă. Orlando Pirates ar fi putut înscrie după aproape 30 de minute jocuriDar șutul său a ratat ușor poarta Marocului. Cu puțin timp înainte de finalul primei reprize, Youssef Al-Nusairi a marcat egalarea.

Pentru mai mult conținut sportiv, consultați și Gazeta.pl

În a doua jumătate Maroc, vest, apus A început să domine și a creat în mod regulat o situație de al doilea gol. Golul ar fi putut fi marcat de Soufiane Boufal sau Adam Masina, dar niciunul dintre aceste lovituri nu a lovit ținta sub paza lui Charles Thom. în minutul 69 Achraf Hakimi A mers la o lovitură liberă și a lovit plasa cu un șut superb. „Hakimi. Cel mai bun fundaș drept din lume. Noapte bună, draga mea”, a spus el. Kylian Mbappe pe Twitter.

READ  Skandal cu Pekinie. Zawodnicy oburzeni

Acesta a fost al treilea gol al lui Ashraf El Hakimi în Cupa Africii a Națiunilor din acest an și al doilea după o lovitură liberă. Astfel, Marocul a câștigat cu 2:1 și a avansat în sferturile de finală ale turneului. Personal Condus de Vahid Halilhodzic pentru a juca în următorul meci împotriva câștigătorului meciului din Côte d’Ivoire – Egipt.