Paulo Sousa poate scăpa. Un punct de penalizare îl desparte de prima cupă. Și așa de patru ori Bekka Nona

Paulo Sousa poate scăpa.  Un punct de penalizare îl desparte de prima cupă.  Și așa de patru ori Bekka Nona

Atletico Mineiro a avansat la finalul primei reprize. Portarul după un șut de la distanță flamingo lovit vârf În față, dar Ignacio Fernandez a alergat spre ea și a marcat fără probleme. o echipă Paulo Sossi Au egalat în 56 de minute, iar fostul atacant Gabigol a marcat Inter milan. După un moment, scorul a fost 2:1 pentru Flamengo, pentru că Bruno Henrique a folosit o pasă bună de Lazaro. Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, a fost egalitate structurafostul jucător de la Porto și Zenit. Arată-i pe brazilian cu un cap calculat. Nu există prelungiri în finală, așa că fanii au urmărit competiția la loviturile de departajare.

Priveste filmarea
Își va încheia cariera golgheterul fostei ligi? „Mulți oameni mă îndeamnă să nu fac asta”

Avem deja un obiectiv general. Ce lovitură grozavă după asistența uimitoare a unui fost jucător de Premier League [WIDEO]

Seria nebună de unsprezece

Loviturile de la departajare generează întotdeauna multă emoție, dar competiția de duminică a fost excepțională. E suficient să scriu că a durat aproximativ o jumătate de oră! După cinci runde a fost egalitate 5: 5. Și apoi în patru runde – al șaptelea, al optulea, al zecelea și al unsprezecelea – un singur punct de penalizare l-a despărțit pe Flamengo, care a marcat al doilea, de câștigarea cupei. Totuși, întotdeauna a fost cazul, când nu l-a folosit pe jucătorul de la Atletico unsprezece, „realizarea” lui a fost copiată de un jucător din echipa Sousa. Până la urmă a fost nevoie de douăsprezece reprize, iar Atletico Mineiro a câștigat 8: 7. A folosit lovitura decisivă de pedeapsă. structuraȘi după o clipă Vitinho a greșit, șutând direct în portar.

READ  Fotbal. Bilete la Liga Extra Extra. Șapte dintre naționala Poloniei joacă la Moscova

Alexandru VukovicLigia eșuează din nou. De data aceasta o înfrângere cu liga a doua

Paulo Sousa nu a fost mulțumit de primul titlu al noului club, deoarece Supercupa Braziliei a revenit la Atlético. Fanii Flamengo trebuie să fie dezamăgiți de faptul că clubul lor a câștigat două ediții anterioare. Flamengo trebuie să se mulțumească cu premii în bani de două milioane de riali. Un real este egal cu 78 de cenți. Cinci milioane de riali vor fi transferați în contul lui Atlético, aproximativ patru milioane de zloți.

Flamengo mai joacă miercuri, unde îl va înfrunta pe Botafogo în optimile Campionato Carioca.