Piesă bună pentru duo. Wisła P. – Lech 0:1 – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań

Piesă bună pentru duo.  Wisła P. – Lech 0:1 – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań

Ora 20:00 Kazimierza Górskiego este situat pe strada Łukasiewicza 34 din Płock, începutul meciului de la cea de-a 29-a coadă de fotbal PKO Ekstraklasa pentru sezonul 2021/2022, între Wisła Płock și Lech Poznań. Îi invităm pe toți fanii Kolejorz să urmărească tradiționalul raport live al meciului de la acest meci pe KKSLECH.com.

golÎnainte de meci, ei nu sunt b. – Lech (16.04.2022):

gol Doar 4 victorii lech pe bloc, inclusiv 3 victorii în ligă (ultima dată în 2019)
gol A treia cea mai bună echipă gazdă (32 de puncte în 14 jocuri) vs a treia cea mai bună echipă în deplasare (23 de puncte în 14 jocuri).
gol Acum 5 ani, pe 15 aprilie 2017, în Sâmbăta Paștelui, Lech a câștigat cu 3-0 în Block (2 pase de la Konaki)
gol Lech în meciuri oficiale în perioada Paștelui 2003 – 9-4-2 (ultima victorie acum 4 ani la Cracovia 3:1 – Luni Lani)
gol Wisła după două victorii consecutive împotriva liderului tabelului înainte de runda 29
gol Skorża a câștigat 1 meci cu Wisła ca antrenor Lech și a câștigat 1 (în toamnă 4:1), Skorża a câștigat o singură dată la Płock (17 septembrie 2005)
gol Lubomir Satka va fi văzut ca parte a seriei „Eye on the game”.

golRaport live (meci)

Pentru a vedea modificările noastre, trebuie să actualizați manual site-ul

gol1 – 15 minute

1 minut. Grame! Doar câștigând își va menține poziția de lider.
1 minut. Meciul a început cu trei minute întârziere.
2 minute. – gol Kaminsky cu probleme este apărat lovindu-l de departe pe Karlstrom!
5 minute – Leech domină în primele 5 minute.
6 minute – pornire bruscă. Satka fără card, Krivotsyuk a primit deja.
7 min – Mingea lunga a lui Van der Hart pentru Konaki, portarul a aruncat-o, dar a gresit.
9 minute – gol Oh, aproape! Kamiński a apărat bomba Rebocho, iar după un timp corectarea lui Amaral nu a fost exactă.
10 minute. – Kamiński se potrivește perfect cu șutul lui Murawski de la distanță!
13 min – Wisswa a iesit la jumatate dar Tomasek a pierdut mingea.
15 minute. – Un sfert de oră foarte bun de Poznan. Singura țintă lipsea.

READ  Albert Rudy: - Nu am putut marca un gol

gol16 – 30 de minute

17 min – Sekulski aruncă o lovitură de la colț.
20 de minute. Jucăm mult pe aripi de la începutul jocului. Apărătorii echipei sunt deosebit de activi.
23 min – Sunt multe greve de departe astăzi. Din păcate, Amaral nu se poate împușca.
25 min – Wisła începe să joace mai mult cu mingea.
29 min – Am ușurat puțin sesiunea.
30 minute. – Ultimele minute ale lui Lech nu sunt bune. În plus, Pereira îi ratează adversarul, iar gazdele vor avea o lovitură liberă.

gol31-45 minute

31 de minute – gol Szwoch a făcut un ușor fault la lovitura liberă. Van der Hart a salvat și acest șut pe stâlp.
32 min – Kownacki îl apăsa din nou pe Kamiński. Poate că căuta o cerere pentru Amaral.
33 min – O intervenție foarte bună a lui Satka după ce a lovit mingea în interiorul suprafeței de pedeapsă. Sekulski aștepta mingea.
36 de minute – gol card Lamaral.
40 de minute – O lovitură inutilă și extrem de inexactă a lui Kownacki de la distanță. Acesta nu este jocul lui momentan, el ia decizii proaste.
43 de minute – finalul primei reprize este din nou avantajul major al lui Lech.
44 de minute – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0!!! Pe stânga a lucrat Lech, un duel 1 contra 1 pe această aripă s-a purtat bine în aripă, care a jucat în suprafața de pedeapsă, iar acolo Kownacki a aruncat mingea în plasă cu calmul unui lunetist.

gol Konaki
gol piele

45 de minute – până la pauză 1: 0. Lech conduce bine, este un joc bun pentru Kolejorz, deși poznenii au suferit o criză între 25 și 35 de minute.

gol46-60 minute

46 de minute – gol Înainte de repriza secundă: Lech a fost în avantaj cu 1-0 în acest sezon deja de 21 de ori (16 în ligă) și nu a putut câștiga doar de două ori (în czna și cu Legia). Echilibru? – 19-2-0.
46 min – Continuăm să jucăm. Trebuie să cauți ținta rapidă 2 pentru a răci și mai mult acest joc.
Minutul 48 – șutul lui Amaral din afara suprafeței de pedeapsă a fost salvat de Kaminsky. Lech domină încă de la începutul celei de-a doua părți.
50 min – Amaral a contraatacat la mijlocul terenului, ajungând din urmă cu aripa dreaptă, când Skly a centrat foarte prost în suprafața de pedeapsă.
51 minute – gol Jucătorii de la Pozna din Ekstraklasa sunt deosebit de periculoși între 51 și 60 de minute de joc, cu până la 13 scoruri observate în acest interval de timp.
53 min – Milic a cerut penalty după un corner. Arbitrul a ordonat ca meciul să continue.
55 min – În sfârșit, lucru frumos de la Kamiński care câștigă cornerul.
57 min – Avem mult spațiu pe aripi și îl folosim.
60 de minute – un sfert de oră frumos, interpretat de Lech. Doar finalul lipsea.

READ  S-a luptat cu cancerul și a devenit un erou. Nebunia în finala Cupei Africii a Națiunilor

gol61 – 75 minute

63 min – Jucătorii de la Poznan dețin control complet asupra acțiunii din teren. Este nevoie doar de un gol de 2-0 pentru a pune capăt emoției acestui meci.
63 min – Skóraś a apărat mingea după ce a fost lovită de portarul gazdelor.
66 de minute – parte a caracteristicii Vistula. Inca o interventie buna a Satca.
Minutul 68 – Contraatacul lui Lech, după care Rzhinichak a câștigat meciul cu 1 la 1 cu Kamensky.
71 min – Unde este a doua carte a lui Vallo? După fault lui Skóraś, adversarul trebuie să joace după 10.
73 de minute – gol Bun pentru Murawski.
75 de minute – avem ultimul sfert de oră. Din păcate, va fi tensionat.

gol76-90 minute

77 de minute – gol Card pentru Konaki pentru pretenții la arbitru.
80 de minute – gol Skins nu se poate juca. (Intră în Ba Lua.
82 minute – marele avantaj al lui Lech, cu atât mai mult în statistici. Scorul de 1-0 este doar alarmant și nu îți dă pace.
84 min – Uf. Michalski crede că Wisła nu poate compensa nimic.
87 min – Skorża are încă 3 modificări.
87 min – Un alt tackle bun al lui Satka după o perioadă de lovire puternică pe Ba Loa.
90 min – Lechici încearcă să țină mingea.
90 de minute – gol Velde pentru Amaral și Marchwiński pentru Kamiński.
90 de minute – 5 minute în plus.
90 + 2 min. – 3 minute. Jucăm împotriva timpului.
90 + 4 min. – Ba Lou a lovit după o pasă a lui Vilde și Kaminski a apărat.
90 + 6 min. – sfarsit! Au fost nervi din cauza ineficacității, dar Lich a meritat victoria și rămâne lider! Miercuri si duminica jucam acasa cu czna si cu Stahl.

READ  Lionel Messi a avut o ceartă cu PSG din această problemă și de aceea pleacă

golgolEtapa 29 a PKO Ekstraklasa 2021/2022, sâmbătă, 16 aprilie, ora 20:00
golWisła Pock – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

golObiective: 44. Konaki

golajuta: 1: 0 – ten

golcartonașe galbene: Krivotsyuk, Vallo, Szwoch – Amaral, Kownacki

golSpectatori: 3105 (set)

golJudecător: Raczkowski (Varșovia)

golArbitru tehnic: Jinda