Rapid 1923 – Bochani 1-1 (1-0). Liga Romaniei – Etapa 21 a primei ligi

Rapid 1923 – Bochani 1-1 (1-0).  Liga Romaniei – Etapa 21 a primei ligi

Arbitrul a trebuit să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. În minutul 12, arbitrul i-a dat cartonaș galben lui Petri Gough de la Rapid 1923, iar în minutul 28 i-a dat arbitrul lui Joysky Dawa de la echipa adversă.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor de la FC Rapid 1923 în minutul 34, când Younes Benou a marcat primul gol. Albert Tivadar a contribuit la gol.

Prima repriză s-a încheiat cu avantajul modest al lui FC Rapid 1923.

La scurt timp, Andrei Torkovino a stârnit mare bucurie în rândul suporterilor Boccani, marcând un gol în minutul 52 al meciului. Yaga a ajutat când a fost marcat golul.

În minutul 63, Realdo Fili a venit în spatele lui Mihai Roman. Mai târziu, în acel moment, antrenorul FC Rapid 1923 a sunat să-şi folosească jocul, iar Rareş Ilie a intrat în locul lui Adrian Bălan. Între 68 și 77 de minute, jucătorii lui FC Rapid 1923 au părăsit terenul: Albert Tivadar, Stefan Buonoyo, Petri Jug, au fost înlocuiți de Alexandru Diba, Robert Stennessi, Luka Floric. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, Alexandro Signau, Guy și Andrei Torcovino au fost înlocuiți de Andre Drago, Mateos Santos și Herve Kaji.

Antrenorul lui Bochani a decis să joace mai agresiv. În minutul 77 l-a înlocuit pe mijlocașul Enrique Papa și l-a introdus pe atacantul Jota Lupita pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. Iar între minutele 85 și 89, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor FC Rapid 1923 două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă. Cu trei minute înainte de finalul meciului, echipa FC Rapid 1923 a schimbat mâinile. Cibrian Popescu a intrat după Younes Beno.

READ  Ei construiesc un stadion frumos pentru 170 de milioane PLN. Senzația absolută a Ligii I este lupta pentru fotbalul Ekstraklasa

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Din mersul meciului nu a rezultat că una dintre cele două echipe va putea întoarce balanța victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal între cele două echipe. De la bun început, loteria a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au ținut mingea practic același timp. Meciul a fost foarte egal, din primul minut până în ultimul minut.

Arbitrul le-a arătat trei cartonaşe galbene jucătorilor FC Rapid 1923 şi a premiat doi botoşăneni.

Ambii au înlocuit cinci jucători în repriza secundă.