Rewelacyjna gra Korony Kielce w sparingu! Strzelecki popis w Turcji – CKsport.pl

Rewelacyjna gra Korony Kielce w sparingu!  Strzelecki popis w Turcji – CKsport.pl

Świetne spotkanie w ramach przygotowań do drugiej części sezonu rozegrała przebywająca w Turcji Korona Kielce. Żółto-czerwoni pokonali rumuńską drużynę FC Universitatea Cluj 6:0, prowadząc do przerwy 4:0. Dwa gole zdobyli skutecznie wykorzystując rzuty karne.

To był koncert w wykonaniu Leszka Ojrzyńskiego – można pomyśleć, śledząc przebieg spotkania z Rumunami. A trzeba przyznać, że kielczanie mieli za rywala piłkarzy znajdujących się dokładnie w tym samym miejscu, co żółto-czerwoni. Universitatea zajmuje 3. miejsce w tabeli rumuńskiej II ligi.

Mimo to na boisku pomiędzy drużynami było widać dużą różnicę. Juz do przerwy Korona prowadziła 4:0. Rywalami wstrząsnęło tak naprawdę 12 minut, pomiędzy 29., a 41. minutą spotkania.

Wynik spotkania otworzył najpierw strzałem głową po asyście Dalibora Takaca Grzegorz Szymusik i tym samym rozwiązał worek z bramkami. Następnie po uderzeniu Jakuba Górskiego piłka odbiła się od obrońcy i znowu wpadła do siatki. Dwie minuty później faulowany w polu karnym Szykawka sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów, podwyższając na 3:0. A potem z okolic 16. metra przymierzył Oliveira i znowu zmusił bramkarza rywali do kapitulacji.

W przerwie Leszek Ojrzyński dokonał zmian na wszystkich pozycjach, ale jak się okazało, nie był to koniec fantastycznej gry kielczan. Kielczanie strzelili w drugiej połowie dwie kolejne bramki. Najpirew, w 55. minucie arbiter znów wskazał na „wapno”, a karnego tym razem na gola zamienił Jakub Łukowski.

Dwie minuty później było już 6:0, gdy piłkę głową po rzucie rożnym do bramki strzelił Piotr Malarczyk.

Oprócz wysokiej porażki, rywale od 75. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Po brutalnym ataku na Adriana Danka sędzia pokazał jednemu z piłkarzy z Rumunii czerwoną kartkę.

Przypomnijmy – wcześniej żółto-czerwoni przegrali 1:2 z liderem rosyjskiej drugiej ligi FC Orenburg.

W środę Korona Kielce zagra trzeci sparing na zgrupowaniu w Turcji. Jej rywalem będzie tym razem szósty zespół kazachskiej ekstraklasy FK Aktobe.

READ  iar începem! Real Madrid s-a salvat după o lovitură de colț

Korona Kielce – FC Universitatea Cluj 6:0 (4:0)

Bramki: Szymusik (29′), Górski (32′), Szykawka (34′ – karny), Oliveira (41′), Łukowski (55′), Malarczyk (57′)

Korona (pierwsza połowa): Zapytowski – Szymusik, Koj, Zebić, Sierpina – Podgórski Sewerzyński, Oliveira, Takac, Górski – Szykawka

Korona (druga połowa): Zapytowski – Corral, Seweryś, Malarczyk, Danek, Gąsior, Łukowski (81′ Majewski), Szpakowski, Strzeboński (81′ Bojańczyk), Petrović – Amroziński

Zółte kartki: Koj – Balgiu

Czerwona kartka: zawodnik nieznany (74′, Universitatea, za drugą żółtą).

fot: Grzegorz Ksel
źródło: własne, Korona Kielce,