Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Steaua Bucuresti 0-0. Liga Romaniei – a 21-a zi de meci din Liga I

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Steaua Bucuresti 0-0.  Liga Romaniei – a 21-a zi de meci din Liga I

Echipa lui Stuart avea nevoie de puncte pentru a fi în fruntea clasamentului. Acești unsprezece au ocupat locul doi și au fost favoriții definitivi ai jocului.

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. Din cele 13 lupte, unsprezece Sepsis au câștigat de două ori, dar au pierdut încă șase. Cinci meciuri s-au încheiat la egalitate.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. Din minutul opt, arbitrul Stu a încercat să liniștească jocul arătând jucătorilor trei cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

Echipa lui Stuart a început repriza secundă cu un înlocuitor, urmat de Claudio Keseru și Ion Dumiter. Antrenorul lui Stu a decis să-și folosească Joker. În minutul 46, Raswan Oita a lovit, iar Valentin Kyorke a lovit.

În minutul 51, arbitrul ia arătat lui Eder Gonzalez unsprezece cărți ale propriei sale echipe. Kevin Lacassen a intrat în spatele lui Vitaly Damasc în minutul 61. Cu jumătate de oră înainte de fluierul final, Steve a schimbat echipă. Ovidu Bobesku se alătură lui Adrian ut.

Arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui George Miron de la Stowe în minutul 74 și galben lui Marius Defenescu în minutul 78. Antrenorul Chef a decis să joace și mai agresiv. În minutul 79 l-a înlocuit pe mijlocașul Marius Defenscu și l-a pus pe teren pe Cadell Golofka. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua în curând conducerea. Totuși, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa a luptat în continuare eficient. În același minut, Christy Barbus a fost înlocuită de Stephen Askovsky, iar Andres Dumitres a intrat în locul lui Adnan Agonovic, care era considerat a întări lotul Sepsi. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Andre Cordia cu Konstantin Budescu.

READ  Cadeții ME la tenis de masă: medalie de bronz pentru femeile poloneze în competiția pe echipe

În minutul 80 arbitrul a arătat cartonașul stovei Ovidu Bobescu.

Arbitrul le-a acordat jucătorilor lui Stu trei cartonașe galbene în prima repriză și două galbene în a doua. Au primit un cartonaș galben în prima repriză și un alt cartonaș galben în a doua repriză.

Ambii jucători au schimbat patru jucători în repriza secundă.