Steaua – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-1 (0-0). Liga rumuńska – 14. Kolejka Ligi I

Steaua – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-1 (0-0).  Liga rumuńska – 14. Kolejka Ligi I

Cele două echipe s-au întâlnit în istoria duelurilor directe de două ori. Cei unsprezece jucători Stowe au câștigat o dată, au remizat o singură dată fără a pierde niciun meci.

Cei 11 jucători de la ACS Campionia Fotbal Club Argeş s-au concentrat să-şi apere poarta încă de la startul meciului. Adversarii au încercat mult timp să treacă prin apărare. Singurul cartonaș din prima repriză a fost Rozvan Oido de la Steaua. Acesta a fost minutul 33 al duelului.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au mers la pauză cu un rezultat negativ.

În minutul 60, Octavian Popescu a venit în spatele lui Iannis Eli.

La acea vreme, jucătorii ACS Campionia Fotbal Club nu i-au dat o şansă Argeşului portarului advers. Martin Renov a marcat cu jumătate de oră înainte de fluierul final.

În minutul 65, fotbalistul Argeșului ACS Campiona a primit cartonașul lui Derlis Mesa.

ACS Campionia Fotbal Club Argeş s-a bucurat o vreme de conducere. A durat doar cinci minute, când 11-ul lui Lesto a egalat. Octavian Popescu a marcat golul.

La scurt timp după ce a primit un gol, echipa lui Stowe și-a arătat superioritatea. Valentin Georgi a marcat golul 2-1 cu 19 minute înainte de finalul reprizei secunde. Valentin Crowe a marcat un pasaj.

Așa cum s-a întâmplat adesea cu ACS Campionia Fotbal Club Argeș în acest sezon, Diogo Viana a apărut pe teren pentru întărirea apărării. Nikolai Mowat l-a înlocuit în minutul 79. Rezultatul meciului a arătat că schimbarea nu a ajutat echipa de data aceasta. În acelaşi minut, Kehinde Fatai a fost înlocuit de Dionis Domitrako pentru a întări ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Antrenorul celeilalte echipe a decis și el să actualizeze echipa, înlocuindu-l pe Claudio Quisero cu Adrian Șut în minutul 87, iar Florin Tonas pentru Ioan Dumiter în minutul al doilea de prelungiri. Din minutul 82, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând trei cartonaşe galbene jucătorilor de la ACS Campionia Fotbal Club Argeş.

READ  Magdalena Froch mergând ca o furtună în Praga. Duminică va lupta pentru titlu

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat 2-1.