Victoria Confederației Germane asupra României: cardul Universității Mäller

Recent, cardul UEFA Champions League a fost fluturat ceremonial pe pistă de aproape 30 de ani într-o proporție generoasă față de Asociația Germană de Fotbal (DFB). Fanii, asistenții și partenerii au scuturat haine și a fost sărbătorită o atmosferă minunată la Volkspark. Au venit 25.000 de spectatori, casa a fost vândută, crainicul stadionului a anunțat cu mândrie, fără îndoială aer rece german.

Spectatorii interesați și-au jucat întotdeauna rolul în meciul interesant și incitant dintre Germania și România. Gol decisiv 2-1 în minutul 81 cu un trei reușit: un corner – Thomas Mர்ller – un gol. München a câștigat într-un rol extraordinar – care a fost schimbat acum un sfert de oră.

După meci, antrenorul echipei naționale a spus pe scurt: – Echipa a luptat, nu a renunțat niciodată și a jucat cu încredere. În cele din urmă, victoria a fost mai mult decât merita și am controlat jocul mult timp.

România a vrut să-i persecute pe germani

De îndată ce jocul s-a terminat, românii au clarificat cu certitudine: au vrut să supere un mare adversar care a câștigat recent o medalie cu trei victorii la rând – și mai multe dacă este posibil. Arbitrul turc Gonit Gogir s-a confruntat cu un outfielder: arbitrul Timo Werner a acordat o lovitură de pedeapsă după ce a căzut cu atacantul Andre Burka.

Nu, nu, fără dezbateri, Gogar i-a ignorat pe anti-romani, spunând: „Joshua Kimmich se pregătea deja pentru execuție. Până când partenerul video răspunde și arată îndoielile maestrului jocului. Dreapta: Gagir se răzgândește și lasă cartonașul galben mulțumind lui Werner.

Hansie Flick nu a găsit niciun motiv pentru a schimba formația de succes a trio-ului din septembrie, doar Coy Howards fiind liderul lui Marco Reus, așa că Thomas Mäller a trebuit să se mulțumească cu un loc necunoscut pe bancă deocamdată. Haosul și confuzia s-au răspândit acolo după amenda furată. Romanii au prezentat o idee surprinzătoare pe ordinea de zi, în timp ce urmăreau scopul deschiderii ferme.

READ  Băncile centrale gestionează și piața - politica BC este cel mai important factor de preț pe piața valutară

Fiul lui Janice Hughes, în vârstă de 22 de ani, Iannis Hughes – cunoscut pe atunci drept „Corpus Maradona” – a lăsat fără nicio șansă pe apărătorii talentați Delo Kerr și Antonio Rudiger și pe portarul Marc-Andre der Stegen. Viața sa personală în zona de penalizare a procesului (minutul opt).

Der Stegen, angajat pe scurt pentru a-l înlocui pe Manuel Neuer (probleme ale administratorilor), este bine conștient de astfel de situații din cele 26 de apariții nefericite: înainte de a prinde mingea, trebuie să o arunce din plasă. Der Stegen și echipa națională – acesta este un dezastru.

Timp de câteva minute, reacția echipei germane a fost destul de șocantă, următorul avantaj a fost inofensiv pentru publicul imprevizibil (înainte prin George Puskas, 11) și unii spectatori se pot întreba: Ce se întâmplă aici acum? Dar atunci germanii au ajuns să fie mari și inevitabili, dar cel puțin încăpățânați.

Până la sfârșitul primei reprize, jocul a fost în cea mai mare parte centrat pe zona de penalizare a României, unde mingea a lovit uneori în spatele liniilor defensive, dar gazdele au reprezentat rareori o amenințare serioasă pentru poartă. Lovitura ascuțită a lui Serge Knabry și secțiunea deplasată au provocat un murmur pentru o clipă, nimic mai mult decât atât. Leroy Chan a încercat foarte mult, dar de multe ori s-a blocat; Eforturile lui Kimmich în treceri adânci au continuat să revină la radiodifuzor; Timo Werner alerga mereu acolo unde mingea nu dispărea. Starea de spirit a fost și mai bună așa cum a spus M ல்ல ller după meci: „Trebuie să aplaudați fanii: chiar dacă am avut un avantaj de 1-0, performanța a fost recompensată și s-a terminat pentru o clipă când scorul a scăzut la 2-1. Explozie. Puteți simți conexiunea pe teren, s-a distrat bine.

READ  Soarta investițiilor uriașe în atomul mic atârnă în balanță. Polonia în blocurile de deschidere

A doua repriză a început după terminarea primei reprize, iar Germania s-a raliat împotriva deficitului – s-a încheiat rapid. Serge Knabry și-a confirmat abilitățile de tragere și tragere cu un scor de 1-1. Cu toate acestea, Hansie a fost serios în legătură cu Flick Bull și, în ciuda eforturilor neîndoielnice ale echipei sale, ar putea dura mult până să se relaxeze puțin. Numărul și dimensiunea oportunităților au crescut, nu numărul de victorii a crescut. Reyes și Sane au lovit tribunele în loc de plasă și, în timp ce Knabri corecta greșelile coechipierilor săi, pica lui Sane i-a venit în cale. La urma urmei, a câștigat doar Jokerul pe nume M ல்ல ller.