Julia Putintseva a fost pusă la încercare. Eliminarea lui Kristina Mladenovic

Julia Putintseva a fost pusă la încercare.  Eliminarea lui Kristina Mladenovic

Yulia Putintseva nu își dezamăgește fanii din Nur-Sultan. Casasca, clasată de top, a abordat o altă competiție, dar nu a fost un meci ușor pentru ea. Franceza Kristina Mladenovic a invitat competiția.

Łukasz Iwanek

Julia Potensiwa

PAP / EPA / JASON SZENES / În fotografie: Julia Potenziwa

Urmăriți meciurile Iga Świątek pe CANAL + și pe canalplus.com
Meciurile din turul doi au avut loc miercuri la Nur-Sultan. A învins-o pe Julia Putintseva (WTA 47) și Yera Shabko 6: 4, 6: 4 (WTA 408). În setul secund, Kazaszka a fost testat de fata din Belarus, dar s-a întors de la 0: 3. În meciul de 91 de minute, reprezentantul gazdei, pe primul loc, a apărat două din cele trei puncte de break ale sale și a marcat trei break-uri.

În sferturile de finală, Putintseva o va înfrunta pe Anastazga Jasanova (WTA 160), care a câștigat 2: 6, 7: 6 (4), 6: 2 de Anna Kogoh (WTA 77). Croata a servit pentru promovare în 6: 2, 6: 5. Anterior, ea a apărat trei set-set-uri în al 10-lea joc din al doilea set. Într-un tiebreak cu 2-0, ea a pierdut șapte din următoarele nouă puncte. În al treilea meci, a fost ruptă de trei ori.

Kristina Mladenovic (WTA 62) a pierdut cu 6: 1, 4: 6, 3: 6 cu Anastazja Potapowa (WTA 80). Francezii au ratat un avantaj de 2-0 în setul trei. Cealaltă concurentă rusă va fi Rebecca Peterson (WTA 86), care a marcat șase pauze și a învins-o pe Zarina Degas cu 6-2 6-2 (WTA 109).

Urmăriți videoclipul: acesta este unul dintre cele mai frumoase WAG-uri din lume. Acest videoclip preia internetul

READ  Barcelona are un nou jucător. 400 de milioane de euro din clauza de retragere a fotbalului

Alison van Uytvanck (WTA 89) a învins-o pe Anna-Lena Friedsam (WTA 131) cu 6: 4, 3: 6, 6: 4. Într-o oră și 56 de minute, belga a trimis opt ași și a marcat 38 din 51 cu prima ei pasă. Următoarea ei provocatoare va fi Warwara Graczewa (WTA 88), care a folosit șase din cele nouă puncte de break și a învins-o pe Łesia Curenko (WTA 161) cu 6: 2, 6: 4.

Rebecca Peterson (Suedia 6) vs Zarina Degas (Kazahstan) 6-2 6-2
Varvara Grachiwa (Rusia 7) a învins-o pe Lesia Tsurenko (Ucraina) cu 6-2, 6-4.
Anastasia Potapova (Rusia, Cupa Mondială) a învins-o pe Kristina Mladenovic (Franța, 3) 1-6 6-4 6-3
Anastajja Jasanova (Rusia) Anna Kongo (Croația, 5) a învins cu 2-6 7-6 (4) 6-2.
Jacqueline Christian (România) a învins-o pe Clara Borrell (Franța, 8) cu 6: 7 (3) 6-1 6-2
Aleksandra Krunic (Serbia, Q) – Kaja Jovan (Slovenia) 6: 4, 6: 3